turystyka i rekreacja - studia

Wiele osób marzy o ciekawej, pełnej wyzwań pracy, która jeszcze przy okazji dałaby im możliwość zwiedzania świata. Jak się okazuje ta ostatnia potrzeba jest na tyle silna, że niektórzy decydują się na podróżowanie po świecie i wykonywanie jakichkolwiek prac, które dałyby im możliwość utrzymać się przez jakiś czas w miejscu, w którym właśnie postanowili zostać na dłużej. Jest to naprawdę świetna opcja, jednak wymaga sporo odwagi i poświęcenia, na co nie każdy jest w stanie się zdecydować.

Czy zatem istnieje inny sposób na to, aby móc podróżować i pracować przy okazji nie porzucając jednocześnie marzeń o karierze zawodowej? Otóż jak się okazuje, takich możliwości jest całkiem sporo. Istnieje wiele kursów, na przykład na pilotów wycieczek, jak i również animatorów czasu wolnego, czy rezydentów, dzięki którym mamy możliwość załapania się do pracy w biurze podróży i wyjechania na jakiś czas do egzotycznego miejsca. Ponadto, dla osób które chciałyby zdobyć wykształcenie wyższe, a jednak podróże to ich największa pasja i zainteresowanie, turystyka i rekreacja – studia, będzie naprawdę idealnym rozwiązaniem.

Przede wszystkim weźmy pod uwagę fakt, że w trakcie tych studiów opanujemy ogrom ciekawostek o świecie, dzięki czemu w momencie wybrania przez nas zawodu pilota wycieczek, będziemy mieli możliwość niejednokrotnie zaskoczyć turystów naszą wiedzą w danym temacie. Ponadto na kierunku turystyka i rekreacja, obowiązkowo mamy w programie dwa języki obce, co jest niezwykle pożądaną umiejętnością w pracy w turystyce. Wiele osób, marzy o tym aby dostać się do pracy na lotnisku, czy na przykład w samolocie jako stewardessa lub steward.

W tym wypadku po pierwsze kierunek studiów może okazać się strzałem w dziesiątkę, a ponadto znajomość języków, gdyż bez tej ostatniej nie ma sensu abyśmy w ogóle brali udział w procesie rekrutacji, gdyż nasza aplikacja zostanie po prostu odrzucona. Idąc dalej w kierunku pracy w temacie podróży, to ciekawą opcją jest również praca na statku turystycznym, podczas na przykład długich rejsów. Jest to oczywiście praca typowo dla osób, które nie mają żadnych zobowiązań – mamy tu na myśli męża czy żony i dzieci, ponieważ ta profesja wymaga niejednokrotnych częstych podróży, które mogą trwać tygodniami, w związku z czym decydują się na nią raczej osoby wolnego stanu cywilnego.

w górach

Praca w turystyce, to oczywiście nie tylko praca w rozjazdach

Niektórzy pracują w biurach podróży i wykonują pracę stacjonarną, co również wiąże się z wieloma profitami, gdyż takie osoby otrzymują od pracodawcy duże zniżki na różnego rodzaju wyjazdy, a pracownicy biur obsługi klienta w liniach lotniczych, mogą załapać się na naprawdę tanie loty i to w najodleglejsze zakątki świata. Taki rodzaj pracy, jest lepszym rozwiązaniem dla osób, które posiadają już zobowiązania w postaci rodziny i chciałyby kontynuować pracę w tej branży, jednak w normowanym czasie pracy i stacjonarnie. Jak się okazuje jednak, życie na walizkach na dłuższą metę w końcu dla każdego staje się uciążliwe i męczące.

W związku z powyższym, tego typu zajęcia są wykonywane głównie przez osoby młode i to przez niewielki okres. W momencie planowania założenia rodziny, takie osoby rezygnują z tego typu zajęć, aby ustabilizować swoje życie i móc spędzać więcej czasu w domu, z ważnymi dla nich osobami. Są również i takie osoby, dla których tego typu praca okazuje się być spełnieniem marzeń i odnajdują się w niej idealnie, w związku z czym nie ma możliwości, aby zdecydowały się na jej zmianę. Jak się okazuje, niektóre rodziny, czyli mężowie czy żony, akceptują ten wybór, co oczywiście jest czymś trudnym, ale możliwym do spełnienia.

bezludna wyspa

Wiele osób, tkwi w przekonaniu, że praca w turystyce jest czymś prostym, łatwym i przyjemnym i absolutnie w żadnym stopniu nie wpływa negatywnie na osobę, która w niej pracuje. Otóż przekonanie jest absolutnie błędne, ponieważ każde zajęcia na dłuższą metę, może nam sprawiać trudności, ze względu na tak zwane zmęczenie materiału. Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy w ciągu miesiąca musimy pojawić się kilkukrotnie w tym samym miejscu i wciąż opowiadać to samo, coraz to nowszym wycieczkom, które oprowadzamy niezmiennie od kilku lat.

Każdemu może w końcu takie zajęcie obrzydnąć, w związku z czym, kiedy będziemy decydować się na wybór tego typu zawodu, przeanalizujmy wszystkie za i przeciw, a przede wszystkim zastanówmy się nad tym, czy będziemy w stanie tyle czasu przebywać poza domem, z dala od bliskich nam osób Rozłąka z rodziną, to jeden z przypadków, które przyczyniają się do rezygnacji z tego zawodu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here