Marker z płynną kredą

Czy kiedykolwiek słyszałeś o markerach kredowych? Jeśli nie, to usiądź wygodnie i poznaj zalety tego niepozornego mazaka!

Markery kredowe to markery z płynną kredą, używane do pisania po białych i czarnych tablicach, a także po szkle czy powierzchniach plastikowych. Markery te są ewolucją markera permanentnego, czyli markera z tuszem trwałym, sporządzonym na bazie alkoholu bądź rozpuszczalnika. W przypadku markera kredowego rozpuszczalnikiem tym jest zwykła woda. Nie zawiera on xylenu i jest bezwonny. Występuje w wielu, atrakcyjnych kolorach. Najlepiej spisuje się na szkle – bywa nazywany window markerem (markerem okiennym). Zmywa się go tak samo, jak tradycyjną kredę – wilgotną gąbką. Jest jednak od niej zdecydowanie praktyczniejszy i wygodniejszy. Dlaczego?

Wszyscy doskonale pamiętamy szkolne czasy i wiecznie pobrudzone kredą ręce. Tej suchości dłoni i duszącego, nieprzyjemnego pyłu unoszącego się w powietrzu nie zapomni chyba nikt. Kontakt z umazaną tablicą bywał katorgą – zmywanie jej, brudne gąbki, ubielone wszędzie dookoła podłogi, pisanie skrawkami kredy… Można by wymieniać bez końca. Na szczęście starą, poczciwą, wiecznie połamaną kredę możemy już odłożyć na bok.

Coraz więcej szkół decyduje się na nowoczesne, białe tablice suchościeralne, które są już normą w firmach i na uczelniach. To świetna okazja, by tradycyjną kredę i zwykłe, czarne mazaki o nieprzyjemnym zapachu wymienić na wygodne markery kredowe. Na pewno świetnie się sprawdzą podczas lekcji, wykładów czy prezentacji. Ale gdzie jeszcze można wykorzystać ich potencjał?

Markery kredowe często są wykorzystywane przez właścicieli różnych lokali, np. gastronomicznych. Można w estetyczny i atrakcyjny sposób wypełniać nimi restauracyjne, sklepowe i klubowe potykacze, a także informować o promocjach i innych ciekawostkach, pisząc o nich na szybach budynku. W razie potrzeby, możemy szybko je zmyć i zmieniać napisy wedle naszego uznania bez żadnych konsekwencji. Markery sprawdzą się również u artystycznych dusz i tych, którzy chcieliby zaszaleć i udekorować coś nimi w domu. Śmiało możesz kupić czarną tablicę i stworzyć swój, unikalny rysunek, napis bądź grafikę albo przerobić stare obrazy i plakaty, jakie masz już na ścianach. Markery kredowe będą odpowiednie dla zabaw z dziećmi, a także przydadzą się w nauce. Mogą się również sprawdzać w pracy, nie tylko nauczyciela, wykładowcy czy pracownika korporacji. Marker sprawdzi się w apelach, przedstawieniach i teatrze, by nanieść nim oznaczenia i podpowiedzi na scenie, a potem bez problemu je usunąć. Można znaleźć wiele zastosowań tego małego czarodzieja. Koniec ery pylącej się, brudzącej kredy! Czas pójść krok na przód i cieszyć się nowoczesnością.

[Głosów:21    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here