Przygotuj się na prawdziwą ewolucję myślenia

Nasza planeta jest pełna tajemnic. Wciąż nieodkryta, nieustannie zaskakuje nowymi mechanizmami funkcjonującymi w przyrodzie czy kolejnymi odkrywanymi gatunkami zwierząt i roślin. Jest w tym wszystkim coś, co fascynuje. Dotychczas nieznane karty można dziś odsłonić i poznać to, co było wcześniej niedostępne. Rozpocząć proces ewolucji myślenia.

Czym jest ewolucja myślenia?

Ewolucja jest ciągłą zmianą. Każdorazowo niezwykle drobną, lecz z czasem przeradzającą się w konkretny projekt, znacznie różniący się od tego w punkcie wyjścia. Taka jest nauka o Ziemi. Jeśli ktoś zaczyna traktować ją poważnie, szybko zauważa, że to, co myślał o niej na samym początku swojej przygody, było jedynie rzeczywistością zakrzywioną informacjami, które w swojej prostocie są dalekie od prawdy.

Biologia jest prosta i skomplikowana zarazem. Do każdego zjawiska dopasować można proste wytłumaczenie, jednak mechanizmy tym rządzące poziomem skomplikowania przewyższają wszystko, co jest w stanie stworzyć człowiek. W dobie Internetu człowiek chcący poszerzyć swoją wiedzę ma dostęp do nieskończenie wielkiej ilości narzędzi. Większość z nich to rozsiana wiedza, którą długimi godzinami trzeba składać w całość, by dowiedzieć się nowych rzeczy. Są jednak strony, które umożliwiają rozwój i zmianę podejścia do otaczającego świata – umożliwiają ewolucję myślenia.

Ewolucja myślenia – czego można się dowiedzieć?

Ewolucja myślenia to przede wszystkim nauka o tym, co związane z Ziemią. Geologia pozwala na poznanie historii planety zamieszkiwanej od tysięcy lat przez człowieka. Pozwala odpowiedzieć na pytania związane z ciągłymi przemianami, jakim ulega Ziemia i poznać procesy, jakie zachodzą zarówno w jej wnętrzu, jak i na jej powierzchni. To również szeroko pojęta biologia, która fascynuje przypadkami, które matematyka czy fizyka zdolne są jedynie opisać liczbami. Ta dziedzina, ściśle powiązana z nauką o Ziemi, ciągle podlega rozwojowi. Jest tak szeroka, że opierać się musi często na teoriach, które dopiero z czasem są weryfikowane i udoskonalane.

Czasami pewnych rzeczy i zależności w biologii nie dostrzega się na pierwszy rzut oka. Wszystko jest do tego stopnia piękne i złożone, że można zgubić logikę i zależności, łączące wszystkie występujące na świecie zjawiska. By to dostrzec, trzeba mieć szeroką wiedzę z różnych dziedzin i zrozumieć, że wszystko co występuje w przyrodzie, każdy, nawet najdrobniejszy jej element, ma w niej swoją ściśle wyznaczoną funkcję. Wszystko działa według projektu doskonałego.

Dlaczego warto otworzyć się na ewolucję myślenia?

Wszystko co otacza człowieka podlega ewolucji. Podlega ciągłej zmianie. Wszystko wokół dostosowuje się do nowych, panujących warunków. Bakterie zyskują oporność na antybiotyki. Zwierzęta wykształcają z czasem korzystne cechy na drodze mutacji. Dlatego człowiek nie może pozostać w miejscu i powinien również otworzyć się na rozwój, jeśli tylko ciekawi go świat. Nie ma na to lepszego sposobu niż poznanie jak wyglądały początki znanego człowiekowi dzisiaj świata, którego karty historii wciąż się aktualizują w miarę jak z każdym kolejnym rokiem wzrasta ludzka wiedza. W miarę jak dochodzi do wspomnianej ewolucji myślenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here