Wiele osób szuka wysoko oprocentowanych lokat, na których można coś zarobić. Takie lokaty mają bardzo różne warunki. Im mamy więcej do zyskania tym mniej pieniędzy i na krótszy okres czasu można przelać. Bardzo często słyszymy, że lokata jest na trzy miesiące i na 3,5%. Co to znaczy? Zapewne wiele osób myśli, że przez te trzy miesiące można zarobić właśnie trzy i pół procent? Nie, to nie o to chodzi, bo oprocentowanie jest podawane w skali roku. To oznacza, że niewiele nam tak naprawdę wyjdzie w tym czasie. Trzeba, zatem wpłacić sporo pieniędzy żeby na tym zyskać.

Tylko ze banki często nie chcą więcej niż kilkadziesiąt tysięcy na lokacie. Zdarza się tak, że ta kwota to jedynie pięć tysięcy złotych. Obecnie nie mamy, co liczyć na wyższe oprocentowanie niż cztery procenty. Niestety banki się w ten sposób zabezpieczają. Szkoda tylko, że jeśli my się do nich zgłaszamy to musimy zapłacić za kredyt pięć razy więcej. Nie jest to sprawiedliwe, ale jak się właśnie dzieje.

Jeszcze kilka lat temu oprocentowanie lokat było powyżej dziesięciu procent. Wtedy można było naprawdę sporo na tym zarobić. Dzisiaj najważniejsze jest to żeby tak lokować pieniądze żeby nie stracić na inflacji. Zanim złożymy wniosek o lokatę to trzeba będzie bardzo dokładnie sprawdzić czy nam się to opłaca. Często są to takie lokaty, które zamrażają nam pieniądze na długie miesiące. Jeśli wypłacimy je wcześniej to możemy za to bardzo dużo zapłacić, więcej niż gdybyśmy zarobili na lokacie.

Szukamy banku z najlepszą lokatą

Z pomocą przyjdzie nam Internet. Można bardzo szybko sprawdzić, który z banków ma dla nas najlepsze warunki. Lista banków jest bardzo duża, ale w większości z nich mamy dokładnie takie same warunki. Żaden z banków się za mocno nie chce wychylać i dawać klientom to, czego oczekują. Jeśli w banku, który ma wysokie oprocentowanie mamy konto to założenie lokaty zajmie nam kilka minut.

Najczęściej można będzie to zrobić przez Internet, ale zdarzają się takie sytuacje, kiedy trzeba będzie udać się do placówki i tam sprawdzić jak to wszystko wygląda. Nie ważne jak to zrobimy, ale ważne jest to ile na tym da się zyskać. Im więcej uzyskamy pieniędzy tym bardziej będziemy zadowoleni i właśnie na tym każdemu z nas zależy. Można byłoby zarobić jeszcze więcej, ale z drugiej strony trzeba się cieszyć z tego, co mamy. Lokaty często się zmieniają, dlatego dzisiaj mamy wpłacone tutaj pieniądze, a za kilka miesięcy przelejemy je na inne konto gdzie będzie korzystniejsza dla nas lokata. Tak postępuje wiele osób.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here