Osoba nieletnia nie musi udawać się do placówki banku żeby mogła założyć konto. Może to zrobić przez Internet. Trzeba tylko wypełnić odpowiedni formularz. Czy osoba niepełnoletnia 13-18 lat może sama założyć konto? Oczywiście, że nie, bo do tego potrzebna jest zgoda opiekunów. To rodzice czy opiekunowie będą się na wszystkich dokumentach podpisywać. Osoba niepełnoletnia nie może tego robić. Potrzebna jest zgoda dorosłych, że chcą żeby nastolatek założył swoje konto. Wtedy można przystąpić do wypełnienia wszystkich formalności. To, że wypełniamy wniosek przez Internet nie oznacza, że wszystkie formalności w ten sposób będą załatwione.

Teraz trzeba będzie czekać aż pojawi się u nas kurier. Jeśli kurier jest z dokumentami to musi być przy niepełnoletniej osobie osoba dorosła. Tylko wtedy umowa będzie ważna i będzie można otworzyć konto. Osoba niepełnoletnia potrzebuje mieć dokument. Może to być dowód może to być legitymacja albo paszport. Wtedy można będzie zakończyć wszystkie formalności. W jakiś sposób przecież będziemy się identyfikować chociażby w banku, jeśli chcemy wypłacać czy przelewać pieniądze.

Bez dokumentu nie będzie to możliwe, a zatem jeśli go nie mamy to trzeba będzie się o niego postarać. Zdarza się też tak, że przez Internet nie będzie można otworzyć konta dla nastolatka. Wtedy nie pozostaje nam nic innego jak udać się na miejsce do placówki i tam spełnić wszystkie warunki. Banki są tutaj bardzo ostrożne, dlatego zabezpieczają się bardzo skutecznie przez różnymi oszustwami.

Nasze konto w banku

Konto to pełna swoboda. Chodzi tutaj nie tylko o nastolatka, ale również o rodziców. Jeśli dziecko jedzie na wycieczkę i potrzebuje pieniędzy to można mu je przesłać na konto. Nie trzeba dawać gotówki do ręki. Można dzięki temu mieć kontrolę nad tym, co robi dziecko i ile pieniędzy wydaje. Bardzo często w jedne dzień nastolatek jest w stanie wydać całe kieszonkowe, a później szuka u rodziców pieniędzy. Tutaj można mieć nad tym pełną kontrolę, dlatego warto wybrać się do banku żeby założyć naszemu dziecku konto.

To nie zajmuje dużo czasu, a wiele będzie można na tym zyskać. Aktywacja konto przez Internet, czyli hasła i inne zabezpieczenia są już dokładnie takie same jak w przypadku zwykłego konta dla dorosłych. Nasze dziecko może logować się na swoje konto żeby sprawdzać ile pieniędzy się na nim znajduje. To wszystko jest proste i bardzo potrzebne. Im wcześniej założymy dla nieletniego konto tym lepiej dla niego. Trzeba już teraz zająć się tym tematem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here