Długi – jak z nich wyjść?

0
452

Płać rachunki na czas, aby zaoszczędzić pieniądze. Opóźnienia w płatnościach zwykle powodują opłaty lub opłaty za usługi, które mogą utrudnić zmniejszenie wydatków. Jeśli to możliwe, zautomatyzuj płatności, które będą pochodzić z konta elektronicznego. Po zmniejszeniu wydatków w jak największym stopniu utwórz budżet. Zapobiegnie to przypadkowemu przekroczeniu wydatków. Chcesz mieć pewność, że Twoje wydatki pozostaną poniżej dochodu, w przeciwnym razie będziesz winien więcej pieniędzy w postaci odsetek od karty kredytowej lub opłat za debet. Zmniejszenie wydatków w jak największym stopniu i przejęcie kontroli nad finansami za pomocą budżetu pozwoli ci przeznaczyć prawie wszystkie dodatkowe pieniądze na spłatę długu. Jeśli masz więcej niż jeden rodzaj długu, łatwo jest stracić kontrolę nad tym, ile jesteś winien i ile płacisz w odsetkach co miesiąc. Ale nie możesz zacząć spłacać swojego długu, dopóki nie dowiesz się, jakie są te wartości. Zrób listę wszystkich swoich długów, ile aktualnie jesteś winien i naliczaną stopę procentową. Użyj ostatnich wyciągów rozliczeniowych, anulowanych przelewów lub wyciągów bankowych oraz raportu kredytowego, aby uzyskać pełną listę wszystkich, których jesteś winien i kwoty, którą jesteś winien. Warto także wejść na stronę internetową: https://creditnow.pl/.

O tym warto pamiętać!

Powiązanie oprocentowania związanego z każdym kontem pokaże Ci nie tylko ile aktualnie jesteś winien, ale także jakie długi są najdroższe. Wysoko oprocentowane długi, takie jak zadłużenie z tytułu kart kredytowych lub chwilówki, mogą kosztować Cię wielokrotnie więcej niż wartość samej pożyczki ze względu na kwotę odsetek, które są dodawane co miesiąc. Jeśli płacisz tylko minimum co miesiąc, może to potrwać lata, a nawet dziesięciolecia, aby w końcu spłacić swój dług. Aby znacznie szybciej wyeliminować zadłużenie, będziesz musiał wysłać więcej niż minimalną płatność na co najmniej jedno ze swoich kont każdego miesiąca.

Wykorzystaj swój miesięczny budżet, aby zdecydować, ile możesz wydać na spłatę zadłużenia każdego miesiąca. Odejmij swoje wydatki od dochodu, w tym wszelkie nieregularne lub okresowe wydatki, które mogą pojawić się w ciągu miesiąca. Jeśli twoje dochody zmieniają się w zależności od miesiąca, oprzyj swoje kwoty na budżet i spłatę zadłużenia na najniższym dochodzie, którego oczekujesz. Jeśli masz dodatkowe kilka miesięcy, możesz wykorzystać te pieniądze na spłatę zadłużenia. Im więcej pieniędzy możesz przeznaczyć na swój dług, tym szybciej możesz go spłacić. Pamiętaj, że musisz co miesiąc dokonywać minimalnej spłaty każdego długu, więc niezależnie od tego, ile masz w swoim budżecie na spłatę zadłużenia, najpierw będziesz musiał odjąć każdą minimalną spłatę od tej wartości. Cokolwiek pozostanie, możesz naprawdę spłacić swój dług. Zdecyduj, w jakiej kolejności zamierzasz spłacić swój dług. Możesz zdecydować się na ustalenie priorytetów na podstawie stopy procentowej, salda lub innych kryteriów, które wybierzesz. Możesz również skorzystać z dodatkowych strategii zarządzania długiem, aby zmniejszyć miesięczne płatności lub skonsolidować zadłużenie. Warto także wejść na stronę internetową: https://creditnow.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here