Prowadząc własną firmę, jeśli chcemy się rozwijać to warto byłoby skorzystać z dotacji badawczej. Nie wszystko udaje się sfinansować z własnej kieszeni, dlatego warto polegać na pieniądzach, o które można się starać. W Polsce wiele firm właśnie w ten sposób postępuje, dzięki czemu są konkurencyjne i się cały czas rozwijają. Zarabiają więcej i liczą się na rynku. Jeśli chcemy uzyskać dostaje na projekt badawczy to sam pomysł nie wystarczy.

Możemy otrzymać sporo pieniędzy, dlatego procedura ich otrzymania jest o wiele bardziej skompilowana i trzeba będzie spełnić wiele warunków. Na samy początku trzeba będzie w określonym terminie złożyć stosowne wnioski musimy mieć przygotowaną dokumentacje i to nie byle, jak ale wszystko ma być kompletne. Jeśli czegoś w dokumentach zabranie to pieniędzy na pewno nie otrzymamy.

W ogóle to nie jest łatwe zadanie, bo jeśli już złożymy wniosek ze wszystkimi dokumentami to czeka nas teraz rozmowa z komisja, która przyznaje pieniądze. Trzeba ich przekonać, że to właśnie my mamy otrzymać pieniądze, a nie ktoś inny. Jeśli zgadzamy się z jakimś projektem to musimy się na tym bardzo dobrze znać. To nie może być jedynie nasze marzenie, ale to musi być nasza pasja i musimy w tej dziedzinie mieć bardzo duże doświadczenie. Wtedy osoby, które mają zdecydować o przyznaniu nam pieniędzy będą na nas patrzeć bardziej przychylnie.

Co dalej?

Nasze zapewnienia, że się znamy na tym, co chcemy robić nie wystarczą. Trzeba zrobić badania rynku i potrzebna jest dogłębna analiza. Przygotowanie tych wszystkich materiałów wcale nie jest łatwe i trzeba na to sporo pieniędzy, które musimy wyłożyć z własnej kieszeni. Jeśli dostaniemy dotacje to wszystko nam się zwróci, ale jeśli nie to trzeba będzie starać się dalej i pokrywać samodzielnie koszty. Dotacja nie oznacza też, że otrzymamy sto procent pieniędzy, które są nam potrzebne, a zatem trzeba jakąś gotówką dysponować. Jeśli chcemy się starać o dotacje to musimy pokazać, że mamy pieniądze i że sobie poradzimy z udźwignięciem całej inwestycji.

Może to być nawet kredyt, który otrzymamy, jeśli projekt będzie wdrażany. Możliwości mamy bardzo dużo, dlatego jeśli chcemy otrzymać dotacje to coś się znajdzie dla nas. Nie jest łatwo, ale jeśli przekonamy ludzi od dotacji to później będzie już tylko łatwiej. Zaczniemy pracować nad tym, co jest naszą pasją i na pewno na tym zarobimy. Wiele osób i firm właśnie tak działa, a zatem i my, jeśli tylko mamy pomysł i jesteśmy w stanie się zaangażować to powinniśmy złożyć wniosek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here