freelancer
fot. pexels.com

Bycie freelancerem zdecydowanie nie jest dla każdego. Potrzeba spełniać kilka cech i odznaczać się konkretnymi umiejętnościami. Dowiedz się u kogo sprawdzi się bycie freelancerem, a kto raczej nie ma powodzenia w tym obszarze rozwoju zawodowego!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/wlasny-biznes-nie-jest-dla-ludzi-ktorzy-szukaja-w-zyciu-samego-komfortu/

Dla kogo nie jest bycie freelancerem?

Jeśli jesteś typem osoby, która lubi komfort i bezpieczeństwo pracy to zdecydowanie bycie freelancerem u Ciebie się nie sprawdzi. To zupełnie coś innego niż praca na etacie i na umowie o pracę, gdzie można powiedzieć, że masz zagwarantowaną pracę, wykonujesz swoje obowiązki ,,od – do’’. Nie musisz też martwić się o organizację pracy, zdobywanie klientów, wystawianie faktur, spotkania biznesowe i inne organizacyjne kwestie. Na umowie o pracę po prostu idziesz do biura, pracujesz określoną ilość godzin, wracasz do domu i już odcinasz się od pracy.

Z kolei praca, jako freelancer to zupełna odwrotność. Jeśli więc cenisz sobie to, w jaki sposób wygląda praca na umowie, to że jest pewna, zagwarantowana i wygodna, że otrzymujesz określoną kwotę co miesiąc, to freelancing nie będzie dla Ciebie, ponieważ to jest właśnie zupełna odwrotność.

Jakie cechy trzeba mieć, aby być freelancerem?

Otóż jeśli chcesz być freelancerem musisz liczyć się z tym, że poza wykonywaniem obowiązków związanych z konkretnymi czynnościami musisz robić również te wszystkie rzeczy, za które na etacie odpowiedzialny jest Twój szef. Mowa tutaj o szukaniu klientów, wystawianu faktur i nadzorowaniem czy – tak kolokwialnie ujmując – kontrolowaniu czy biznes się opłaca. Z tego względu Twoja praca będzie miała więcej obowiązków niż praca u kogoś.

Bycie freelancerem wymaga również organizacji i takiego zaparcia, aby się rozwijać. Pamiętaj, że wówczas nikt nad Tobą nie stoi, nie kontroluje Cię bezpośrednio. To Ty musisz szukać nowych zleceń, nikt za Ciebie tego nie zrobi. Jeśli więc nie będziesz mieć takich różnych cech, bycie freelancerem może okazać się dla Ciebie złą drogą.

Przeczytaj też: http://www.alterstyl.pl/kupujesz-uzywane-ubrania-przez-internet-sprawdz-na-co-uwazac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here