lampa

Stworzenie optymalnych warunków oświetleniowych to klucz do efektywnej pracy. Do tego celu służy szereg mocno zróżnicowanych lamp, które są w stanie sprostać nawet największym wymaganiom. Na co warto postawić?Oświetlenie w miejscu pracy podlega restrykcyjnym przepisom prawa oraz normom, w tym normie PN-EN 12464-1:2004, określającej między innymi wymagane natężenie światła na stanowisku pracy oraz w rozmaitych biurowych przestrzeniach. Określa się typ oświetlenia, natężenia światła oraz jego barwę. Wszystko ma służyć zbudowaniu optymalnych warunków do wielogodzinnego działania. Jakich lamp zatem używa się w miejscu pracy i dlaczego stanowią one idealne rozwiązanie do biura?

Różne funkcje oświetlenia a rozmaite produkty

W przestrzeni biurowej światło spełnia rozmaite role. Przede wszystkim zapewnia wygodne i bezpieczne przemieszczanie się. Do tego właśnie służy oświetlenie główne. Oprócz niego nie można zapominać o właściwym oświetleniu samych miejsc pracy. Do tego celu wykorzystuje się praktyczne lampki zadaniowe.

W przypadku biur przede wszystkim stawia się na maksymalną funkcjonalność systemu oświetleniowego. Kwestie dekoracyjne schodzą na dalszy plan, choć nie są całkowicie nieistotne. Coraz chętniej osoby zajmujące się aranżacją biur szukają rozwiązań, które połączą praktyczność ze względami estetycznymi. Naprawdę jest to możliwe i wbrew pozorom nie musi być specjalnie skomplikowane. Trzeba tylko postawić na odpowiednie produkty oświetleniowe.

Jakie zatem typy lamp idealnie sprawdzają się do biura?

Nowoczesne lampy do biura – rozwiązania praktyczne i wygodne

W biurach stosuje się kilka różnych typów lamp, dostosowanych do funkcji konkretnej przestrzeni oraz roli, jaką ma pełnić dana lampa.

Inne rozwiązania sprawdzają się jako oświetlenie główne, inne jako zadaniowe.

Dlaczego właściwe dobranie opraw jest tak ważne? Przede wszystkim gwarantują optymalne warunki do pracy. W prawidłowo oświetlonym wnętrzu można się lepiej skupić oraz pracować efektywniej. Źle dobrane lampy natomiast potęgują uczucie zmęczenia oraz powodują ból oczu, który po dłuższym czasie potrafi doprowadzić też do nieprzyjemnego bólu głowy.

Prawidłowe oświetlenie w miejscu pracy pozwala na optymalizację kosztów oświetlenia oraz zmniejszenie wykorzystania energii elektrycznej, a to wszystko przy maksymalnym komforcie oświetleniowym.

Dobre oświetlenie to podstawa. Które oprawy warto zatem wykorzystać dla optymalnego doświetlenia całej przestrzeni?

Lampy sufitowe – praktyczne i proste oświetlenie główne

Funkcjonalność biur w głównej mierze opiera się na ergonomicznym wykorzystaniu całej dostępnej przestrzeni. Znaczenie ma wygodny i dobrze wyprofilowany fotel, do tego właściwe ustawienie biurka. Na blacie biurka musi zaś znaleźć się miejsce na wszystkie niezbędne drobiazgi. Ich uporządkowanie i odnajdywanie, kiedy będą potrzebne, ułatwiają praktyczne akcesoria i artykuły biurowe, które oferuje E-hurtownia-opakowan.pl.

Dotyczy to również produktów oświetleniowych. Lampy główne zazwyczaj nie są zatem zbyt duże i okazałe. Najczęściej w tej roli wykorzystuje się praktyczne plafony – generujące sporo światła i płasko przylegające do powierzchni sufitu. Nie zajmują miejsca, a zastosowane w zespołach po kilka opraw skutecznie doświetlają całą przestrzeń, pozwalając na bezpieczne i komfortowe przemieszczanie się.

Niekiedy stosuje się także oczka wpustowe – są niewielkie oraz bardzo praktyczne. Umieszcza się je na sufitach, z ich pomocą podświetla się stopnie na klatkach schodowych. Sprawdzają się w wielu biurowych przestrzeniach.

Wyjątek od tej zasady stanowią czasami gabinety oraz pomieszczenia do przyjmowania gości w firmie. W nich lampy główne czasami przyjmują formę opraw wiszących – bardziej dekoracyjnych i ciekawszych.

Oświetlenie miejsca pracy – lampki na biurka

Oprócz oświetlenia głównego w biurach niezbędne jest także praktyczne i skuteczne rozjaśnienie samego miejsca pracy. Do tego celu najczęściej używa się lamp stołowych.

Jakie powinny być? Przede wszystkim muszą równomiernie oświetlać całą przestrzeń roboczą, bez pozostawania miejsca na cienie, które nadmiernie męczyłyby wzrok. Warto postawić na rozwiązania pozwalające na regulację kąta padania światła oraz wysokości lampy – dzięki temu można stworzyć optymalne warunki do efektywnego działania.

Oświetlenie do biura – praktyczność i skuteczność

Oświetlenie do biura łączy maksymalną funkcjonalność i bezpieczeństwo. Pozwala zagwarantować idealne warunki do pracy, które zbytnio nie męczą wzroku oraz pozwalają na wielogodzinne, komfortowe działanie.

Lampy do biura muszą dawać odpowiednią ilość światła, być bezpieczne oraz wpisywać się w charakter przestrzeni. Dzięki temu tworzy się optymalne warunki do pracy na co dzień.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here