Dlaczego ochrona plonów przed szkodnikami ma znaczenie

Ochrona roślin to praktyka zwalczania chwastów, szkodników i chorób, które uszkadzają lub hamują wzrost plonów, owoców, warzyw i innych upraw ogrodniczych i rolnych.

Właściwa ochrona upraw jest ważna, aby produkować rośliny o wyższej jakości przy minimalnych stratach. Ten wzrost produktywności prowadzi do mniejszego zapotrzebowania ziemi, wody i pracy na uprawy roślin spożywczych. Przy mniejszym wykorzystaniu gruntów zachowana zostaje różnorodność biologiczna i emitowanych jest mniej gazów cieplarnianych. Dzięki temu do sklepów trafia więcej żywności w dobrym stanie, co pomaga utrzymać niskie ceny produktów spożywczych. Sposób działania środków ochrony roślin można podzielić na kontaktowe (niesystemowe) i ogólnoustrojowe. Środki agrochemiczne są także klasyfikowane według organizmu docelowego. Główne typy dostępnych w sprzedaży środków ochrony roślin to insektycydy, herbicydy, fungicydy, środki roztoczobójcze, nematocydy, i rodentycydy.

Środki ochrony roślin są niezbędne do poprawy produkcji upraw oraz dostarczania żywności w wymaganych ilościach.

rolnictwo

Ciągły wzrost populacji na całym świecie prowadzi do wzrostu zapotrzebowania na większą produkcję roślinną. Jakość i ilość upraw dostarczanych ludziom na całym świecie musi być zadowalająca, co można osiągnąć stosując określone metody zwalczania szkodników, chwastów i chorób, które odgrywają dużą rolę w stratach plonów i złej jakości produktach spożywczych. Główną metodą stosowaną w tym celu są syntetyczne środki ochrony roślin. Pomimo potencjalnych szkodliwych skutków ubocznych, zwłaszcza w porównaniu z innymi metodami, które mają mniej szkodliwy wpływ na ludzi, rośliny i środowisko, nadal syntetyczne środki agrochemiczne odgrywają ważną rolę w ochronie plonów przed stratami i zniszczeniem przez szkodniki – fungicydy w rzepaku jesienią. Dlatego przeprowadzając zwalczanie szkodników w plonach za pomocą środków ochrony roślin należy zachować szczególne środki ostrożności, przestrzegać wszelkich zasady bezpieczeństwa i zaleceń producenta zawartych na etykiecie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here