Dlaczego doradca kredytowy to dobry pomysł

Mogłoby się wydawać, że w kwestii zaciągania kredytów nie potrzebujemy żadnego wsparcia i z całą pewnością nie należy nikomu płacić za pośrednictwo. Faktem jest jednak, że wielu z nas nie ma nawet podstawowej wiedzy ekonomicznej, a tym bardziej żadnego rozeznania w sferze bankowej. A taka wiedza i odpowiednie zaplecze mogą być wartością na wagę złota w sytuacji, gdy decydujemy się na zaciągnięcie kredytu, który będziemy spłacać przez długie lata. Warto wówczas mieć świadomość, że w chwili podejmowania tej obciążającej decyzji, wybraliśmy najlepszy z dostępnych wariantów.

Kim jest doradca kredytowy?

Doradca kredytowy jest ekspertem w dziedzinie finansów posiadającym rozległą wiedzę na temat rynku kredytowego. Jest wobec tego osobą jak najbardziej orientującą się w tej materii i mogącą służyć niemałą pomocą w przypadku osób, które nie posiadają żadnej wiedzy i nie zdają sobie poniekąd sprawy z tego, że mnogość ofert wiąże się z kolosalnymi nieraz różnicami. Z perspektywy klienta dosyć istotnym aspektem jest fakt, że doradca kredytowy nie jest zobowiązany do przedstawiania konkretnych ofert, ponieważ nie jest prawnie ani w żaden inny sposób związany z instytucjami bankowymi. Ta neutralność powoduje, że jest osobą godną zaufania. Nie musimy się bowiem obawiać, że w zawoalowany sposób otrzymamy niekorzystną propozycję, do której przedstawienia doradca będzie zobowiązany. Jego zadaniem jest gruntowane przeanalizowanie obecnych ofert z różnych banków i przedstawienie nam jak najlepszej i najbardziej opłacalnej. Oczywiście, zanim przystąpi do działania, będziemy musieli uchylić rąbka tajemnicy o własnej sytuacji.

Informacje dodatkowe: Doradca kredytowy Tomasz Wostal – dowiedz się więcej o doradztwie.

Co doradca kredytowy musi o nas wiedzieć?

Nawiązanie współpracy z doradcą kredytowym musi przebiegać w atmosferze wzajemnego szacunku oraz bezgranicznego zaufania. Nie warto posuwać się do zatajania istotnych w tej sytuacji faktów. To podstawa, bez której dalsza współpraca po prostu nie ma sensu. Doradca będzie chciał nam pomóc, ale w związku z tym będzie również zmuszony zadać nam sporo pytań, na które trzeba odpowiedzieć szczerze i zgodnie z prawdą. Doradca będzie musiał na pewnym etapie ocenić naszą zdolność kredytową i w związku z tym, będzie musiał poznać aktualne zobowiązania, zadłużenia czy ewentualne kłopoty finansowe. Posiadając odpowiednią wiedzę, będzie mógł przystąpić do pracy polegającej na przeanalizowaniu dostępnych ofert pod kątem indywidualnego klienta. To właśnie doradca będzie pośrednikiem w załatwianiu wszelkiego rodzaju formalności i to on będzie brał udział w ewentualnych negocjacjach. Do jego obowiązków będzie również należało poinformowanie klienta o wszystkich opłatach związanych z zaciągnięciem kredytu. To kwestie, które często są pomijane przez banki lub wypowiedziane tak szybko, że nie sposób się nad tym solidnie zastanowić. Warto jednak wiedzieć, jaka jest kwota ubezpieczenia i odsetek. To istotne sprawy o których doradca kredytowy musi wyraźnie powiedzieć i omówić z klientem, zanim zostanie podjęta ostateczna decyzja.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here