ems

Kluby fitness występują w niemal każdym mieście, a nawet – wiele osiedli posiada swój własny klub. Ich popularność rośnie z roku na rok. Oferta klubów fitness jest pod wieloma względami bardzo atrakcyjna – szczególnie jeśli są zlokalizowane poza dużymi kompleksami handlowymi (takimi jak galerie), wpasowane w krajobraz osiedla lub dzielnicy. Z ich ofert korzystają osoby stawiające na przyjemną atmosferę, mniejszy tłok oraz profesjonalne doradztwo. Poniżej podpowiadamy – jak zabrać się do otworzenia własnego klubu fitness oraz jakie typy treningów są obecnie najbardziej dochodowe.

Gdzie i jak otworzyć klub fitness

Miejsce lokalizacji klubu fitness to pierwsza ważna sprawa, którą należy rozważyć. Istotne jest nie tylko wybranie odpowiedniego lokalu, ale również jego ulokowanie na mapie miasta.

Klub powinien znaleźć się w miejscu, do którego łatwo będzie dojechać. Dobrze, jeśli w jego okolicy znajduje się miejsce parkingowe. Ponadto, warto wybierać miejsca w pobliżu największych arterii komunikacyjnych, co dodatkowo ułatwi dojazd twoich klientów.

Wybór lokalu powinien rozpocząć się od sprawdzenia, czy spełnia od wymogi powierzchniowe oraz sanitarne. Powinien dysponować odpowiednią ilością pomieszczeń gospodarczych, a sala (bądź sale) treningowa powinna być odpowiednio duża. Ważna jest także szatnia, poczekalnia, recepcja, pomieszczenie gospodarcze i sanitarne, pomieszczenie pracownicze oraz miejsce do przechowywania opadów i śmieci.

Odnalezienie personelu to kolejna istotna kwestia. Trenerzy, fizjoterapeuci, pracownicy biurowi, pracownicy recepcji, ekipa sprzątająca – osoby takie powinny być przeszkolone oraz posiadać odpowiednie uprawnienia.

Oferta klubu fitness – jaka i dla kogo?

Wiele osób zastanawiających się jak założyć klub fitness staje przed tym samym problemem – jest nim wybór oferty treningów, z których twoi potencjalni klienci będą mogli skorzystać. Do najczęściej wybieranych należą konwencjonalne ćwiczenia fizyczne, wykonywane przy użyciu dedykowanych do tego przyrządów.

Oprócz nich dużą popularnością cieszą się również zajęcia o bardziej orientalnym lub relaksacyjnym charakterze. Wymienić należy przede wszystkim trening jogi, a także jogi dedykowanej dla osób z problemami z kręgosłupem. Pilates, zumba i różne odmiany aerobiku to również ćwiczenia niezwykle popularne. Dedykowane są przede wszystkim – choć nie wyłącznie – dla kobiet.

Warto także rozważyć otworzenie MEON EMS, czyli treningu z wykorzystaniem elektrostymulacji. Jest to typ ćwiczeń, w czasie których korzysta się ze specjalnych przyrządów wspomagających pracę mięśni. Ten typ treningu jest niezwykle popularny w krajach Europy Zachodniej, a od zaledwie paru lat pojawił się również w Polsce.

MEON EMS pozwala na uzyskanie atrakcyjnych rezultatów w bardzo krótkim czasie. Zaledwie 20-30 minut treningu EMS może zastąpić nawet 1,5 godziny konwencjonalnego treningu siłowego. Jest to więc nie tylko oszczędność czasu dla twoich klientów, ale również dla ciebie. Warto przy tym podkreślić, że trening EMS jest stosunkowo łatwy do zorganizowania – w naszym kraju funkcjonuje wiele firm oferujących otwarcie klubów EMS na zasadzie franczyzy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here