Dla kogo przeznaczona jest płatność SMS?

Płatności mobilne wciąż poszerzają swoje oferty. Dzięki temu możemy wybierać w przeróżnych typach i zwiększamy sobie tym samym możliwości działania. Jednym ze sposobów jest płacenie szybkimi przelewami, innym płatności przez SMS. O ile pierwszy z tych sposobów jest nam dobrze znany i używany przez wiele osób, o tyle o drugim nie wie każdy. Dla kogo jest i co oferuje?

Przelewy mobilne

            Aplikacje mobilne banków oraz mobilność w płaceniu jest niezwykle korzystna. Przede wszystkim chodzi tu o dostępność naszych finansów i łatwość zarządzania nimi w każdej sytuacji i w każdym momencie. Wiemy, że płatności natychmiastowe przez Internet są na porządku dziennym i oszczędzają nasz czas i pieniądze. Czasami jednak nie możemy skorzystać z nich lub mamy inne potrzeby co do płacenia. Jak płacić zatem telefonem?

Płatności smartfonem

            Jedna z możliwości to aplikacja bankowa. W ten sposób możemy wygenerować specjalny kod. Jednocześnie, jeśli nasz smartfon jest wyposażony w tzw. NFC, możemy płacić nim jak kartą zbliżeniową. Dlatego jest to wygodne i skupia całą naszą władzę w jednym urządzeniu. Jednak drugi sposób płatności to płacenie przez SMS. Jest to rozwiązanie używane przede wszystkim przez firmy.

Kto płaci SMS-em?

            Płatność smsem dzięki przelewy24 jest wykorzystywana prze firmy, które oferują dane możliwości w zamian za konkretne kwoty. Zwykle są to aplikacje mobilne czy internetowe. Aby zapłacić za dany dostęp czy konto rozszerzone, należy wysłać specjalnego esemesa. Wówczas kwota dociera do odbiorcy, a klient otrzymuje kod dostępu, który umożliwia mu korzystanie z możliwości aplikacji. To proste rozwiązanie jest niezwykle często używane przez twórców aplikacji mobilnych.

            Płatności mobilne jako takie są coraz powszechniejsze i z czasem staną się normą. Są bowiem jeszcze wygodniejsze niż Internet, gdyż umożliwiają kontrolę nad finansami w każdym możliwym momencie. Dlatego wiedząc jak możemy na tym zyskać, warto korzystać i wybierać odpowiednie usługi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here