Jakie są sposoby sterowania kamerami inspekcyjnymi

Inwestując w nowe kamery inspekcyjne warto zwrócić uwagę na to, jaki posiadają one sposób sterowania. Poszczególne rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Kamery sterowane zdalnie – co warto o nich wiedzieć?

W chwili obecnej największym zainteresowaniem cieszą się kamery inspekcyjne sterowanie zdalnie. W tym konkretnym przypadku kamera umieszczona jest bezpośrednio na samobieżnym podwoziu, dzięki czemu można ją bez żadnego większego problemu sterować za pomocą zwykłych fal radiowych albo sieci bezprzewodowej.

Kamery tego typu są urządzeniami dość kosztownymi, dlatego też na ich zakup decydują się jedynie profesjonaliści. Olbrzymią zaletą jest tutaj nie tylko wygoda pracy, ale również niewielki rozmiar samej kamery. Pamiętać należy jedynie o tym, że kamera musi być umieszczona zawsze na dość stabilnej podstawie. Urządzenia tego typu doskonale nadają się do inspekcji kanałów o niewielkim przekroju.

Kamery z wysięgnikiem sztywnym

Wielu renomowanych producentów ma w swojej ofercie kamery inspekcyjne z wysięgnikiem sztywnym. Urządzenia tego typu idealnie nadają się przede wszystkim do inspekcji dość szerokich przewodów.

Kamery z wysięgnikiem sztywnym wybierane są głównie przez kominiarzy, którzy muszą poszukać alternatywny dla elastycznych przewodów. Precyzyjne prowadzenia zapewnia prosty i szeroki przewód.

Kamery z wysięgnikiem elastycznym – czy warto?

Na samym końcu warto wspomnieć o kamerach z wysięgnikiem elastycznym. Urządzenia tego typu są bardzo uniwersalne, dlatego też w dzisiejszych czasach cieszą się sporym zainteresowaniem. Obiektyw umieszcza się zawsze na samym końcu elastycznego przewodu. Urządzenia tego typu idealnie nadają się nie tylko do inspekcji rur, ale również do monitorowania silnika.

Elastyczne i wytrzymałe przewody są w stanie poradzić sobie nawet z bardzo skomplikowanymi przeszkodami. Największą wadą jest oczywiście długość przewodu prowadzącego. Aby zapewnić odpowiednią jakość sygnału kabel niestety nie może być zbyt długi. Większość kamer inspekcyjnych dostępnych na rynku ma jedynie metrowy kabel, dlatego też warto wziąć ten parametr pod uwagę.

Kamery inspekcyjne dostępne są w ofercie Pascal s.c.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here