Jak chronić telefon? Zakup etui

Współczesne telefony wyróżnia delikatność i podatność na uszkodzenia. Chwila nieuwagi lub jakikolwiek upadek smartfona może spowodować wymianę niektórych jego części. Dobrym rozwiązaniem pozwalającym na ochronę naszego sprzętu jest etui.

Dobór w zależności potrzeb

Po zakupie nowego smartfona należy zweryfikować potrzeby użytkownika. Osoby, które używają go w pracy wybiorą zamykane etui do telefonów, pracownicy fizyczni zakupią wytrzymałe obudowy natomiast aktywni będą poszukiwać takich pokrowców, które dałoby się przyczepić na przykład do ręki.

Dobór do typu telefonu

Akcesoria powinny być dostosowane do posiadanego modelu. Do ochrony zwykłego telefonu komórkowego wystarczy futerał, który ochrania całą komórkę, szczególnie przed zarysowaniami i upadkami. Natomiast gumowa obudowa może ochronić tył i boki telefonu. Jeśli sprzęt ma grubą i wytrzymałą obudowę, nie jest potrzebna dodatkowa ochrona.

Dobór do okoliczności

Etui do telefonów muszą także pasować do prowadzonego stylu życia. Gdy sytuacja wymaga bycia w dobrym guście, nie jest wskazane obudowywanie smartfona nakładką silikonową. Równie źle wyglądałyby pokrowce o rzucających się w oczy kolorach.

Rodzaje

Do różnego rodzaju telefonów lub smartfonów będzie pasowało inne etui. Dlatego przez lata udoskonalono liczne rodzaje pokrowców:

a) kabury – pokrowce z grubej skóry, chroniące przed poważnymi uszkodzeniami. Posiadają uchwyt do mocowania na pasku. Generuje najwyższe koszty, ale maksymalnie wzmacnia telefon. Jest dedykowana szczególnie pracownikom fizycznym i kierowcom,

b) kieszonki – chronią głównie przed zarysowaniem, nie spełnia zastosowania podczas upadków. Ich wadą jest utrudniony dostęp do ekranu, ponieważ chcąc skorzystać ze smartfona należy go najpierw wyciągnąć z pokrowca. Ten rodzaj etui, szczególnie te ręcznie robione, cechuje się wysoką estetyką. Zaletą jest także nieduży koszt. Przyda się kobietom, tym, którzy rzadko korzystają z telefonu i posiadaczom większych smartfonów,

c) futerały – charakteryzują się klapą, która zasłania ekran. Z tyłu znajduje się tworzywowa, materiałowa lub skórzana podkładka. Nie jest odporny na uszkodzenia mechaniczne a także istnieje zagrożenie przedostania się elementu obcego między warstwy etui do telefonów a zapięcie. Kilku producentów telefonów tworzy własne futerały, co może być ciekawym prezentem dla miłośników takich gadżetów,

d) silikon – cechuje się niską ceną, różnorodnością wzorów i możliwość zabezpieczenia smartfona przed wieloma uszkodzeniami. To najpopularniejszy typ pokrowca, który można kupić wszędzie. Wadą takiego rozwiązania jest niska żywotność materiału. Przeznaczony jest dla wszystkich, jest najbardziej uniwersalnym etui.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here