Szybkie i bezpieczne przelewy w euro

0
1412

Sposób życia Polaków, emigracja zarobkowa, podróże czy też zakupy spowodowały, że coraz częściej wykonujemy operacje finansowe w euro, a przelewy dla wielu klientów indywidualnych i firm są niemalże codziennością. Właśnie dlatego dyrektywy Unii Europejskiej wpłynęły na to, że przelewy w euro stały się szybkie, tanie i niezwykle bezpieczne. Oczywiście na rynku funkcjonuje kilka różnych metod realizacji zleceń.

Jak zlecić przelewy w euro w banku?

Tradycyjny przelew zagraniczny najczęściej wykonywany jest za pośrednictwem banków. Proponują one systemy SWIFT oraz SEPA. Różnice widać zarówno w wysokości pobieranej prowizji, jak i w czasie realizacji zlecenia. Przelew w euro SEPA jest realizowany tylko i wyłącznie w tej walucie. Dlatego właśnie z opcji korzystają ci wszyscy, którzy dokonują transakcji na terenie Unii oraz krajów, które podpisały umowy o współpracy. Co istotne, zarówno bank nadawcy, jak i odbiorcy musi być członkiem SEPA. Największą zaletą przelewów w euro jest to, że są one zdecydowanie tańsze, ponieważ podmioty pośredniczące nie pobierają dodatkowych opłat jak to ma w przypadku transakcji w systemie SWIFT. Aby wykonać tego typu zlecenie, trzeba znać numer IBAN rachunku, na który wysyłamy pieniądze. Standardowo pieniądze znajdą się na koncie odbiorcy w ciągu jednego dnia roboczego – czyli analogicznie do przelewów krajowych. Niektóre banki realizują również opcje ekspresowe.

Tradycyjny przelew zagraniczny SWIFT to najstarsza metoda transferu gotówki. Z założenia, by go zrealizować, pieniądze przechodzą przez wielu pośredników, co znacząco wydłuża czas realizacji oraz koszty, ponieważ każda instytucja pobiera odpowiednie prowizje za wykonanie transakcji.

Opcje pozabankowe

Przelewy w euro są również realizowane przez firmy pośredniczące. Przede wszystkim gwarantują swoim klientom bardzo korzystne kursy, niskie prowizje, które są od początku znane oraz krótkim czasem realizacji zlecenia. Najczęściej pieniądze na koncie odbiorcy znajdują się następnego dnia roboczego po złożeniu zlecenia. Można również dodatkowo skorzystać z opcji przesyłki ekspresowej, a tym samym cała procedura może trwać kilkanaście minut. Takie ułatwienia sprawiają, że zarówno w codziennych aktywnościach, jak i przy prowadzeniu biznesu nie będziemy narażeni na stratę czasu i pieniędzy. Warto zwrócić uwagę, że w przypadku przelewów w euro najlepszą opcją, jaką proponują banki jest systemem SEPA. Alternatywą stają się firmy pośredniczące, które nie zawężają usług tylko i wyłącznie do waluty euro.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here