studia podyplomowe po angielsku

Mało kto wie, że w naszym kraju można studiować nie tylko w języku polskim. Niewiele jest takich kierunków i takich uczelni aczkolwiek jeśli ktoś bardzo chce może podjąć studia w języku angielskim. Tego typu studia dają wiele możliwości rozwoju przyszłej kariery zawodowej. Po angielsku można studiować na różnych etapach edukacji. Niektórzy rodzice wysyłają nawet swoje małe dzieci do szkół z wykładowym językiem angielskim. Dzisiaj rodzice od najmłodszych lat dbają o rozwój swoich pociech dlatego nikogo nie dziwi nawet angielski w żłobku.

Jednakże wszystko odbywa się w formie zabawy, a dzieci nie są przemęczone taką formą nauki. Nikogo nie dziwi również angielski w przedszkolu. To już standardowe zajęcia, w których uczestniczą praktycznie wszystkie dzieci. Uśmiechnięta pani bądź pan przychodzi i prowadzi zajęcia w języku angielskim. Małe dzieci bardzo szybko chwytają nowe słówka i bardzo szybko są w stanie swobodnie porozumiewać się w danym języku. Niektórzy rodzice idą o krok dalej i w domu mówią do swoich dzieci po angielsku mimo że sami są Polakami.

Tego typu sytuacja wymaga, aby rodzice perfekcyjnie posługiwali się danym językiem obcym, ponieważ inaczej mogą zrobić dziecku krzywdę. Takie błędy bardzo trudno jest później wykorzenić, na dalszym etapach edukacji. W szkole podstawowej i szkole średniej język angielski jest obowiązkowy. Oczywiście jego poziom zależy od szkoły. Niektórzy nauczyciele i dyrekcja kładą ogromny nacisk na to aby angielski był prowadzony jak najlepiej. Są to zazwyczaj bardzo dobre szkoły, gdzie kadra i grono pedagogiczne rozumie jak dzisiaj ważne są języki obce. W niektórych szkołach średnich również wykładowym językiem jest angielski.

po angielsku

Wtedy nie tylko dzieci mają styczność z językiem na lekcjach języka obcego, ale również na tak zwanych normalnych lekcjach typu biologia czy matematyka. Takie dzieci z pewnością posługują się językiem świetnie i są w stanie w życiu codziennym normalnie się w nim porozumieć. Studia podyplomowe po angielsku to ogromna szansa dla wielu studentów. Wielu Polaków ma ten problem, że pomimo znajomości wielu reguł gramatycznych nie są w stanie swobodnie rozmawiać w językach obcych. Wielu Polaków ciągle od nowa zaczyna uczyć się języka i ciągle popełnia te same błędy. Ciągle obecny jest wstyd przed odezwaniem się w języku obcym z obawy przed wyśmianiem.

Tymczasem wielu obcokrajowców zupełnie nie ma tego problemu i po prostu porozumiewają się tak jak umieją. Nie zwracają uwagi na błędy gramatyczne i akcent i wychodzi im to na dobre. Oczywiście nie chodzi o to, aby mówić po angielsku niechlujnie i w ogóle nie zwracać uwagi na gramatykę. Chodzi tylko o to, aby nadmiernie się nie spinać i nie stresować. Zdarza się, że potrzebujemy perfekcyjnie porozumiewać się w języku angielskim, ponieważ na przykład jest to wymagane w naszym miejscu pracy. Wtedy musimy udać się na profesjonalny kurs lub podjąć studia podyplomowe po angielsku.

Możemy również skusić się na prywatne lekcje z nauczycielem pochodzącym z danego kraju. Wśród studiów po angielsku bardzo popularne są tak zwane Business English. Dobra znajomość języka angielskiego bez wątpienia otwiera wiele drzwi zarówno w życiu prywatnym jak i w karierze zawodowej. Bez dobrej znajomości angielskiego nie mamy szans dostać dobrej pracy w zagranicznej korporacji. Wielu ludzi zastanawia się czy studia po angielsku mają sens. Zazwyczaj są za studia droższe niż standardowe studia po polsku.

london bridge

Jednakże korzyści z takiej formy studiowania są naprawdę ogromne

Nigdy nie mielibyśmy okazji poznać wielu angielskich słówek i kontekstów w takiej formie jak na studiach podyplomowych. Jeżeli zatem mamy ochotę podjąć studia podyplomowe w języku obcym zorientujemy się uważnie jakie możliwości dają nam poszczególne uczelnie. Z pewnością wiele takich uczelni ma do zaoferowania ciekawe kierunki i specjalności. Człowiek nigdy nie jest za stary na to, aby podjąć studia podyplomowe. Czasem do podjęcia studiów podyplomowych wystarczą ukończone studia licencjackie, a niekoniecznie magisterskie.

To otwiera furtkę przed ludźmi którzy z różnych powodów nie poszli lub nie ukończyli studiów magisterskich. Wbrew pozorom takich ludzi jest sporo a dzisiaj pracodawcy niekoniecznie chcą zatrudniać tylko ludzi którzy mają magistra. Dzisiaj bardziej liczy się doświadczenie zawodowe. Jednakże znajomość języków obcych zawsze jest w cenie a język angielski to już praktycznie podstawa. Dlatego warto wykorzystywać każdą okazję aby się tego języka nauczyć i płynnie po angielsku mówić.

[Głosów:3    Średnia:1.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here