Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie na życie

Polisa na życie to forma finansowej ochrony bliskich w przypadku śmierci ubezpieczonego. Oferty dostępne na rynku są jednak zróżnicowane i czasem klientom trudno wybrać opcję, która byłaby dostosowana do ich indywidualnych potrzeb oraz sytuacji życiowej.

Zdarza się również, że wiele osób nie zwraca uwagi na klauzule, zawarte w Ogólnych Warunkach Umowy, co skutkuje koniecznością poniesienia przykrych konsekwencji w przypadku niewywiązania się przez właściciela polisy ze zobowiązań. Warto zatem wiedzieć, jakie kryteria wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszego świadczenia.

Rodzaj umowy

Wśród polis na życie rozróżnia się świadczenia ochronne, oszczędnościowe oraz mieszane. Każda z nich może być wzbogacona  o pakiety, dobrane pod względem wymagań i preferencji klienta. Składki ubezpieczenia ochronnego przeznaczane są na finansowe zabezpieczenie w przypadku śmierci właściciela polisy. W zamian za wpłaty na świadczenie inwestycyjne uposażony nabywa natomiast środki w ramach funduszy kapitałowych. Polisa mieszana to hybrydowe połączenie wyżej opisanych umów. Szczegółowe informacje na temat świadczeń znaleźć można na stronie towarzystwa ubezpieczeniowego  https://cuk.pl/.

Ochrona dla właściciela polisy i uposażonych

Wysokość składki nie jest najważniejszym kryterium przy wyborze odpowiedniego ubezpieczenia, warto jednak wziąć pod uwagę swoje możliwości finansowe. Maksymalny zakres świadczenia może mieć bezpośrednie przełożenie na sumę comiesięcznego zobowiązania, a w przypadku niewypłacalności właściciela polisy umowa zostaje rozwiązana. Przy wyborze odpowiedniego pakietu warto również kierować się własnymi potrzebami. Przed podpisaniem dokumentów u ubezpieczyciela należy dokładnie przeczytać informacje zawarte w OWU.

Polisa na życie to forma ochrony finansowej dla bliskich osób. Przed wyborem odpowiedniego świadczenia warto jednak zwrócić uwagę na zobowiązania wskazane przez ubezpieczyciela oraz ogólne zapisy w ramach umowy. W przypadku wszelkich wątpliwości należy skonsultować się z doradcą lub przedstawicielem danej firmy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here