lista

Lista zadań do wykonania Jest to już przeżytek. Oczywiście Takie listy mają swoje zalety, jednak w dzisiejszych czasach pojawiły się już skuteczniejsze narzędzia do zarządzania czasem. Bardzo mało osób wie, że organizacja czasem jest szalenie ważna, ponieważ poprawia produktywność oraz całą organizacje swojego dnia. W jaki sposób odpowiednio przygotować?

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/lista-zadan/

Lista zadań to już przeżytek – Sprawdź w jaki sposób je zastąpić

Lista zadań do wykonania Jest bardzo prostym oraz skutecznym narzędziem do organizacji dnia. Jednak w praktyce wszystko może się zmienić. Takie listy zadań zmieniają się w workiem, w które możemy wrzucić wszystkie błahe oraz ważne sprawy. Sprawy takie jak pilny załatwienie czegoś w pracy oraz podlanie kwiatków mieszają się razem ze sobą. A w takiej liście brak jest priorytetów oraz jasno postawionego celu działania. Owszem wykreślanie zadań, które zostały wykonane z takiej listy sprawia satysfakcję. Niestety nie jest to długotrwałe.

Zmień zmień listę rzeczy do zrobienia na listę rzeczy, które musisz koniecznie zrobić

W myśl książki autorstwa Gary’ego Kellera ,,Jedna rzecz”, wczoraj my się ustalać priorytety. Listę zadań zamienimy na listę rzeczy, które musimy koniecznie wykonać. Zrób ze swojej listy, listę „must do” zamiast listy „to do”. Na początku ustal sobie trzy cele, które chcesz osiągnąć do końca roku. Muszą mieć one formę:

• działania, które podejmiesz 

• być konkretne

• leżeć w zasięgu twoich możliwości

• być zrozumiałe dla osoby postronnej 

• mieć określony termin realizacji

Takim celem może być na przykład na pisanie do grudnia powiesić, która będzie posiadała 300 stron. Jest to cel z rozliczeniem rocznym. Takie cele są fundamentem, na którym zbudujesz wszystkie pozostałe cele do zrealizowania. Ważne jest, aby przy numerze 1 zapisywać najważniejszy cel, który chcemy zrealizować. Wtedy nawet brak sfinalizowania celu 2 i 3 nie będzie oznaczał klęski.

Zobacz też: http://www.fineso.pl/marketing-tresci-w-2020-roku-sprawdz-co-sie-zmienilo/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here