flipowanie
fot. pexels.com

W Polsce inwestowanie w nieruchomości jest bardzo popularne. Jednym ze sposobów na inwestowanie jest flipowanie i dziś właśnie o tym opowiemy. Mianowicie czym to dokładnie jest, na czym polega i czy można na tym zarobić?

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/stoleczny-rynek-nieruchomosci/

Flipowanie czyli…

Flipowanie dotyczy kupowania mieszkań w złym stanie, remontowanie ich, a potem sprzedawanie. Oczywiście jest to wytłumaczenie bardzo skrótowe. Tak naprawdę proces flipowania jest bardzo skomplikowany, wymaga ogromnej wiedzy, doświadczenie i znajomości z innymi ludźmi. 

By dokonać flipu, pierwsze co trzeba zrobić to znaleźć mieszkanie w złym stanie. Stopień zniszczenia mieszkania jest względny, natomiast to mieszkanie musi takie być, ponieważ wtedy można kupić je za niewielkie pieniądze, a to sprzyja temu, że na tym zarobimy – o zarabianiu na flipach będzie jednak w dalszej części tego poradnika.

Kolejnym krokiem jest wyremontowanie mieszkania, aby nadawało się ono do tego, by w nim normalnie funkcjonować. Remont ten w zależności od stanu zakupionego mieszkania może być kosztowny na różnym poziomie.

Trzecim krokiem jest sprzedaż wyremontowanego mieszkania, a celem tego procesu, czyli flipowania jest szybkie zarobienie dużej sumy pieniędzy.

Czy na flipach można zarobić?

Wiele osób decyduje się flipować, ponieważ usłyszała, że jest to dobry sposób na zarobek. Tak, trzeba przyznać, że można na tym zarobić, ale nie jest tak, że zawsze są to duże sumy pieniędzy i zwyczajnie ten biznes się opłaca. Są takie inwestycje, że po sprzedaniu wcale aż tak dużo nie zostaje nam w kieszeni. Trzeba mieć w tym zdecydowanie doświadczenie lub przynajmniej doświadczonych ludzi wokół siebie, którzy nam doradzą. Jeśli dopiero zaczynamy możemy nie mieć umiejętności oceniania rentowności danego mieszkania, a czasem też w czasie remontu mogą wyjść nieoczekiwane usterki wymagające sporego nakładu finansowego, co automatycznie przekłada się na mniejszy zarobek. Tak więc na flipach jak najbardziej można zarobić, ale nie jest to zapewnione.

Przeczytaj też: http://www.zdrowieinatura.pl/na-czym-polega-i-jak-przebiega-depilacja-laserowa-owlosienia/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here