przejęcie komornicze
fot. pixabay.com

Wizja komornika nikomu nigdy nie przyniosła spokoju. Osoby prywatne boją się, że w wyniki braku spłaty kredytu, komornik zabierze im najcenniejsze przedmioty w domu. Firmy, z kolei, mają jeszcze większy problem, gdy grozi im przejęcie komornicze, ponieważ ich dobytek to nie wszystko! W przedsiębiorstwie są również pracownicy, którym należy zapłacić!

Zobacz też: http://www.blogprasa.pl/widmo-komornika-w-firmie/

Upadłość

Firma, której zaczyna grozić upadłość, nie powinna zwodzić swoich pracowników ani kontrahentów. Taka sytuacja nie jest komfortowa dla kadry zarządzającej, ale nie należy jej zatajać, gdyż po wyjawieniu sytuacji, może mieć jeszcze większe problemy.

Jeśli w firmie finanse zaczynają się nie zgadzać, pora zacząć działać. W pierwszej kolejności cierpią na tym zazwyczaj pracownicy i dochodzi do zbiorowych zwolnień. Następnie firma przestaje funkcjonować i zawiesza swoją działalność, nierzadko zalegając z wynagrodzeniami.

Najlepszym rozwiązaniem jest ogłoszenie upadłości firmy, zanim dojdzie do skandalu oraz zbiorowych pozwów.

Co robić?

Jeśli jesteś pracodawcą i twoja firma zaczyna bankrutować, nie oszukuj ani ludzi ani urzędów. Jeśli firmie grozi przejęcie komornicze, współpracuj z organami urzędu, aby wypracować jak najbardziej komfortowe wyjście z całej sytuacji. Musisz pamiętać o tym, że w twojej firmie nadal są zatrudnieni ludzie, którzy muszą uzyskać przychód z wykonywanej pracy.

Jeśli masz możliwość sprzedaj niepotrzebne meble, urządzenia, sprzęty, być może kapitał, jaki uda ci się uzyskać wystarczy na wypłacenie wynagrodzeń swoim pracownikom. Jeśli nie, spróbuj również obniżyć ceny twoich usług lub produktów, aby znaleźć zlecenia i zarobić trochę pieniędzy.

Możesz jeszcze sprzedać swoją firmę razem z zadłużeniem osobom, które mają kapitał i będą potrafiły wyjść z sytuacji. Upadek przedsiębiorstwa nigdy nie należy do komfortowych sytuacji, ale musisz pamiętać o tym, żeby nie pogrążać się jeszcze mocniej i w miarę możliwości uniknąć przejęcia komorniczego.

Przedmioty, które trafiają na aukcje komornicze rozchodzą się bardzo szybko i bardzo ciężko będzie je odzyskać.

Przeczytaj też: http://www.mojpodroznik.pl/francuska-kuchnia/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here