Profesjonalny wynajem dźwigów

Branża związana z szeroko pojętym budownictwem cały czas się rozwija. Ciągle powstają nowe firmy, które oferują szeroki pakiet usług budowlanych oraz usług dźwigowych. Obecnie każdy inwestor ma zapewnioną kompleksową oraz pełną obsługę w tym zakresie.

Pracownicy poszczególnych firm budowlanych nie tylko zajmują się samą budową oraz pracami remontowo – wykończeniowymi, ale również zapewniają fachową poradę. Udzielają oni pomocy przy wyborze materiałów budowlanych oraz w załatwianiu wszystkich formalnych spraw. Osoby, które kiedykolwiek brały udział w procesie budowy wiedzą, że przed rozpoczęciem prac budowlanych jest mnóstwo spraw do załatwienia.

Aby w pełni sprostać wymogom inwestorów powstaje coraz więcej firm, które zajmują się wypożyczaniem i naprawą sprzętu budowlanego. W ofercie takich firm znajdują się między innymi: różnorodne dźwigi koparki, walce gumowe, walce stalowo – stalowe, walce do wykopów i wiele innych.

Wynajem dźwigów – odpowiednie urządzenie do poszczególnych prac budowlanych

Dźwigi są najczęściej używanymi maszynami budowlanymi. Obecnie bez problemu każdy inwestor może wypożyczyć różnorodne dźwigi w niezwykle atrakcyjne cenie. Zakup dźwigu wiąże się z ogromnym wydatkiem, więc korzystając z wynajmu dźwigów można zaobserwować spore oszczędności. Ponadto do przechowywania własnych maszyn potrzebne jest dużo miejsca.

W ofercie firm zajmujących się wynajmem dźwigów można znaleźć kilka podstawowych rodzajów tych urządzeń. Ich wybór powinien być zawsze dopasowany do rodzaju prac jakie będą wykonywane oraz do charakterystyki podłoża. Najbardziej użytkowanymi urządzeniami są:

-żurawie wieżowe
-żurawie ruchome

Różnica pomiędzy tymi dwoma modelami dźwigów jest bardzo duża. Otóż każdy żuraw ruchomy posiada na wyposażeniu specjalny wysięgnik, który jest zakończony chwytnikiem na ruchomej platformie. Dzięki temu realizacja poszczególnych prac budowlanych jest bardzo szybka.
Z kolei żuraw wieżowy jest nieruchomy. Niemniej jest on bardzo masywny oraz niezwykle trwały. Dzięki temu urządzeniu można unieść podnoszony element na wysokość sięgającą nawet do stu metrów. Poza tymi dwoma podstawowymi rodzajami żurawi można również wymienić:

– żurawie stacjonarne
– żurawie przejezdne.

Wynajem dźwigów – funkcjonalność tych maszyn budowlanych

Funkcjonalność poszczególnych rodzajów dźwigów jest bardzo różnorodna. W głównej mierze zależy ona od czterech podstawowych parametrów. Można wśród nich wymienić:

– rodzaj udźwigu
– charakter wysięgnika
– moment roboczy
-wysokość podnoszenia

Niezbędne podczas realizacji dużych, wieloetapowych inwestycji są dźwigi – żurawie. Powszechnie często używa się ich w czasie budowy różnych osiedli mieszkalnych czy dużych, przestrzennych budynków. Każdy innowacyjny dźwig może w znacznym stopniu przyspieszyć oraz usprawnić pracę całego zespołu.

Decydując się na wynajem dźwigów warto zawsze postawić na najlepsze usługi w tym zakresie. Należy zawsze korzystać z oferty firm cieszących się ogromnym zaufaniem wśród szerokiej rzeszy klientów.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Szczurowski

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here