powierzhnia magazynowa

Województwo śląskie rozwija się bardzo dobrze i bardzo szybko, co najlepiej widać na przykładzie powierzchni magazynowych. Jest to drugi rynek powierzchni magazynowy w Polsce. Mówmy tutaj o kilku milionach metrów kwadratowych. Wybór powierzchni magazynowych jest bardzo duży, dlatego każdy zainteresowany przedsiębiorca coś może dla siebie wybrać.

Dostępność gruntów w województwie śląskim jest bardzo dobra i duża, dlatego nie ma się, co dziwić, że tak wiele powierzchni tam powstaje. Jeśli jest powierzchnie magazynowe na śląsku do wynajęcia to znajdzie się na nią wielu chętnych. Połączenie działek z dojazdami daje bardzo dobre efekty i nie ma w tym nic dziwnego, że zainteresowanie wynajmowanie magazynów na Śląsku jest cały czas na wysokim poziomie.

W najbliższym czasie można się spodziewać jeszcze wiele takich powierzchni, bo rynek właśnie tego oczekuje. Wybudowanie takich powierzchni magazynowych wymaga dużych nakładów finansowych, ale nie ma problemów ze znalezieniem inwestorów chcących się tego podjąć. Dodatkowo nie ma żadnych problemów z siłą roboczą, co zachęca najemców do przenoszenia własnych firm właśnie w to miejsce. Województwo jest bardzo duże, dlatego bez większych problemów można znaleźć powierzchnie magazynowe w centrum miast jak i na ich obrzeżach.

Wynajmowanie powierzchni magazynowych

Najemcy czekają na to żeby znalazło się dla nich miejsce gdzie będą mogli mieć miejsce na swoją siedzibę. W 2017 roku sytuacja wyglądała tak, że ¾ powierzchni było już wynajęte, a 1/3 była w trakcie negocjacji, co oznacza, że rynek był praktycznie cały zapełniony. Trzeba w takiej sytuacji stawiać na nowe inwestycje, ponieważ nowi klienci już na nie czekają. W ten sposób każdy może na tym zyskać. Osoby inwestujące w powierzchnie magazynowe jak i te, które na nią czekają, bo chcą przenieść swoje firmy na Śląsk.

Wielkość powierzchni magazynowych do wynajęcia

Do wynajęcia mamy powierzchnie o bardzo różnej powierzchni, co oznacza, że dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego i spełniającego jego wszystkie wymagania oraz oczekiwania. Większe i bogatsze firmy najczęściej inwestują w powierzchnie magazynowe bliżej centrum. W ten sposób firma zyskuje na prestiżu i jest jeszcze bardziej rozpoznawalna na rynku. Mniejsze firmy dopiero, co startują są zlokalizowane nieco dalej. W przyszłości, jeśli uda im się rozwinąć będą chciały się przenosić nieco bliżej centrum. To, dlatego bez nowych inwestycji nie da się zaspokoić całego rynku.

Rozwój rynku

Na przykładzie śląska bardzo dobrze widać, że dobra lokalizacja i przyjazne władze w regionie to sukces. Władza stara się zapewnić inwestorom infrastrukturę, która w tym przypadku jest bardzo potrzebna, a oni robią to, co do nich należy. W ten sposób wszystko jest zgrane, dlatego końcowy sukces nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Śląsk to miejsce wyjątkowe do zwiedzania i do inwestowania, dlatego bez większych problemów każdy może coś dla siebie tam znaleźć. Rynek cały czas się rozwija, dlatego jeśli nie dzisiaj to jutro już może powierzchnia magazynowa na nas czekać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here