Mieszkanie w Lublinie czy dom pod Lublinem?

Kupić mieszkanie czy budować dom? Przed takim wyborem staje wiele ludzi. Wybór nie jest prosty, bo jedno i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Bez względu na to jakiego wyboru dokonasz będzie ci on towarzyszył przez wiele lat, a może nawet do końca życia. Dlatego zanim podejmiesz decyzje dobrze to przemyśl.

W poniższym artykule prezentujemy największe zalety i wady mieszkania w bloku oraz w domu. Jeśli stoisz przed takim wyborem – koniecznie przeczytaj artykuł.

Własny dom – wady i zalety

Dom kojarzy się z dużą przestrzenią, własnym ogrodem, kominkiem. To ta przyjemniejsza strona posiadania domu. A minusy – też są i to całkiem sporo. Przede wszystkim dużo więcej obowiązków – latem koszenie trawy, zimą odśnieżanie podjazdu, a często drogi dojazdowej. W zależności od rodzaju ogrzewania to często obowiązki związane z pozyskaniem opału i potem w sezonie – dbaniem o to by w domu było ciepło. Przydomowy ogródek to również sporo obowiązków. Pod warunkiem, że ktoś to lubi i ma czas to jest to naprawdę fajne i przyjemne.

Własne mieszkanie – wady i zalety

Mała przestrzeń, brak prywatności – to największe argumenty przemawiające przeciwko mieszkaniom w bloku. Tyle, że nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Nowoczesne mieszkania na sprzedaż Lublin to zróżnicowane metraże – nawet przekraczające sto metrów kwadratowych. A więc przestronne i wygodne apartamenty, które docenią nawet najbardziej wymagający klienci.

Dawne mieszkania to rzeczywiście cienkie ściany, przez które było słychać co dzieje się u sąsiadów. Nowe mieszkania budowane są z dbałością o względy akustyczne, tak by żadne hałasy nie dobiegały ani z klatki, ani z zewnątrz, a tym bardziej zza ściany.

Mieszkania na sprzedaż Lublin wyposażone są coraz częściej w szereg udogodnień takich jak solary czy panele fotowoltaiczne – rozwiązania które dotychczas były zarezerwowane dla domków jednorodzinnych. Teraz mogą z nich korzystać również mieszkańcy bloków, co znacznie obniża ich miesięczne rachunki.

Mieszkania w bloku coraz częściej wyposażone są w przestronne balkony i tarasy (ich powierzchnia może dochodzić nawet do 50 metrów kwadratowych). To daje możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu, a nawet zorganizowania małego, domowego ogródeczka. Dlatego jeśli zastanawiasz się czy kupić nowe mieszkanie w Lublinie czy dom – nasza odpowiedź brzmi: mieszkanie!.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here