Co może zaoferować i w czym pomoże doradca franczyzowy

Wielu przedsiębiorców z pewnością słyszało do doradcy podatkowym czy gospodarczym, jednak rzadko mówi się o doradcy franczyzowym. Sama idea franczyzy może być bardzo pomocna w rozwijaniu swojego biznesu, zwiększenia dystrybucji oraz dotarciu do nowych klientów. Niemniej jednak rozwój sieci franczyzowej to niełatwe zadanie, w którym może pomóc właśnie profesjonalne doradztwo franczyzowe.

Szkolenia dla początkujących

W ramach franczyzy przedsiębiorca powierza innej osobie prowadzenie działalności gospodarczej pod swoim szyldem. Daje więc logo, nazwę, pomysł na biznes oraz dosyć ogólne idee i zasady dotyczące jego prowadzenia. Oczywiście każdy franczyzodawca ustala reguły według własnych potrzeb – niektórzy decydują się podać franczyzobiorcom dokładne wytyczne, inni pozostawiają im większą swobodę działania. Bez względu na to, jaką taktykę rozwoju sieci franczyzowej obierzemy, warto najpierw nieco przeszkolić się w tym zakresie. Tego typu szkolenia oferują centra doradztwa franczyzowego. Przedsiębiorcy mogą poznać na nich tajniki rozwoju biznesu poprzez zastosowanie modelu franczyzy. Na podstawie zdobytej wiedzy możemy przede wszystkim ocenić, czy franczyza w ogóle jest dla nas. Z pewnością nie każdy przedsiębiorca może zostać franczyzobiorcą, jednak z drugiej strony nie każdy chciałby być franczyzodawcą.

Jak zrobić to mądrze?

Doradztwo franczyzowe skupia się również na konkretnych rozwiązaniach, dzięki którym przedsiębiorca może obniżyć koszty prowadzenia biznesu w formie franczyzy. Specjaliści pomagają nie tylko w doborze franczyzobiorców, ale również konstruują umowy franczyzowe, które zawierane są pomiędzy stronami. Warto pamiętać, że sytuacja każdego przedsiębiorcy jest nieco inna. Inne są bowiem jego cele, plany na przyszłość, ale również obecna sytuacja firmy, którą prowadzi. W związku z tym nie można założyć, jak w każdym przypadku ma wyglądać rozwój sieci franczyzowej. Swoje plany należy także dopasować do sytuacji, jaka obecnie ma miejsce na rynku. Profesjonalne doradztwo franczyzowe jest więc bardzo pomocne osobom, które chciałyby rozwinąć swój biznes, jednak nie do końca wiedzą, jak się do tego zabrać. Doradcy mogą pomóc nie tylko w ekspansji krajowej, ale również zagranicznej, jeśli klient gotów jest zdobywać nowe rynki.

Sprawdź także: Dowiedz się więcej o sprzedaży franczyzy – przeczytaj artykuł Sprzedam franczyzę i zobacz, jakie kroki potrzebne są do takiej sprzedaży.

Dla niezdecydowanych

Od czego zacząć swoją przygodę z franczyzą? Przede wszystkim warto poznać, jak funkcjonują sieci franczyzowe i ocenić, czy ten model rozwoju biznesu rzeczywiście jest dla nas. Jeśli odpowiedź będzie twierdząca, to nie pozostaje nic innego, jak zgłosić się do profesjonalnego doradcy franczyzowego, który podpowie, jakie działania należy kolejno podjąć, aby osiągnąć sukces. Przedsiębiorcy zwykle nawiązują stałą współpracę z doradcami, którzy pomagają im na każdym etapie rozwoju franczyzy. Zmieniająca się sytuacja na rynku sprawia bowiem, że stale potrzebują oni wsparcia i pomocy w rozwoju kolejnych punktów franczyzowych. Co ważne, dzięki doradztwu mamy pewność, że cała procedura przebiega zgodnie z obowiązującym prawem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here