mieszkanie

Kredyty mieszkaniowe powracają po załamaniu z wiosny 2020 roku. Są to informacje wynikające z raportu przygotowanego przez Heritage Real Estate. Z tych informacji możemy zaobserwować, że przybywa chętnych na kredyty na mieszkanie lub dom, a banki zdejmują kolejne ograniczenia nałożone w związku z koronawirusem. Sprawdźmy jak wyglądają najważniejsze informacje z raportu dotyczącego kredytów mieszkaniowych. 

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/kredyty-hipoteczne/ 

Kredyty mieszkaniowe – ile wynoszą?

Trzyosobowa rodzina, w której dwojga rodziców pracuje i każde z nich przynosi do domu średnią krajową , może liczyć na kredyt mieszkaniowy w wysokości 709 tysięcy złotych zaciągnięty na 30 lat.

Tak wygląda sytuacja dla rodziny, która jest pozbawiona zobowiązań finansowych i dysponuje pozytywną historią kredytową. Porównując sytuację sprzed roku kwota jest o 70 tys. zł większa.

Decydujące było obniżenie poziomu stóp procentowych. Na skutek zmian ta decyzja doprowadziła do obniżenia oprocentowania kredytów mieszkaniowych aż o 1/3 w porównaniu do okresu sprzed pandemii.

Oferta kredytów hipotecznych

Oferty kredytów hipotecznych są bardzo różnorodne Według Heritage Real Estate, najbardziej hojny bank mógł pożyczyć na dom/mieszkanie ponad dwa razy więcej niż bank najbardziej ostrożny.

380 tysięcy złotych kredytu – tyle Citi Handlowy proponuje modelowej rodzinie. Natomiast, jeśli dług zaciągany byłby z 20-proc. wkładem własnym, to dzięki temu moglibyśmy  kupić mieszkanie warte 475 tys. złotych.

Czy taka kwota jest wystarczająca?

Tak i nie, to wszystko zależy od naszych oczekiwań. Taka kwota wystarczy na 2-3 pokojowe mieszkanie nawet w Warszawie, mimo tego, że to najniższa deklarowana przez ankietowany bank zdolność kredytowa trzyosobowej rodziny.

Jeżeli chcemy uzyskać większy kredyt, możemy skierować się do odważniejszych banków takich jak: ING, BOŚ czy BNP Paribas, gdzie modelowej trzyosobowej rodzinie te instytucje mogą zaproponować nawet ponad 800 tysięcy złotych na zakup mieszkania.

Zobacz też: http://www.ingod.pl/co-musi-znalezc-sie-na-fakturze-vat/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here