Sprzedaż nieruchomości Poznań

Na mieszkania w Poznaniu jest bardzo duży popyt, ponieważ jest to jedno z największych miast w Polsce. Znajdują się tam bardzo dobre uczelnie, które co roku przeprowadzają nabór dla nowych studentów. Młodzi ludzie chcą być niezależni i dlatego coraz częściej wybierają mieszkania zamiast akademików. Dzięki temu mają więcej prywatności, a jednocześnie mogą zamieszkać razem ze swoimi przyjaciółmi z lat szkolnych.

Wiele osób, które wystawiają nieruchomości na sprzedaż Poznań na stronie https://kazo.pl/poznan_poznan oferuje bardzo wiele możliwości. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego w jaki sposób przygotować ofertę, żeby była ona atrakcyjna dla potencjalnych klientów. Najważniejszym punktem jest ustalenie ceny sprzedaży mieszkania. Niestety większość ludzi nie przywiązuje do tego aspektu większej uwagi i ustalają oni cenę na podstawie tego co mogą zobaczyć w serwisach internetowych. Warto zauważyć, że ceny, które są tam zamieszczane często mają mało wspólnego z rzeczywistością.

Jeżeli nie śledzimy regularnie rynku nieruchomości oraz nie jesteśmy na bieżąco to warto posiłkować się opinią rzeczoznawcy majątkowego. Jego zadaniem jest oszacowanie przybliżonej wartości nieruchomości. Dzięki temu łatwiej będzie nam znaleźć kupca na mieszkanie, a sama oferta będzie się lepiej prezentować. Zawyżone ceny to podstawowy problem właścicieli mieszkań. Często przeceniają oni swoją nieruchomość, ponieważ nie mają pojęcia ile wynosi jej faktyczna wartość. W obecnej sytuacji ceny mieszkań nieco zmalały, dlatego inwestorzy regularnie wypatrują okazji w celu zarobienia pieniędzy.

Pomocni mogą być również agenci z biura nieruchomości, którzy za niewielką prowizję zdecydowanie szybciej znajdą dla nas godnych uwagi klientów. Przed pierwszym spotkaniem z agentem nieruchomości warto się jednak przygotować i zapisać listę pytań, które będziemy mu chcieli zadać. Takie rozwiązanie sprawi, że lepiej poznamy biuro nieruchomości i szybciej podejmiemy decyzję, czy chcemy współpracować, czy też nie. Oczywiście szukanie klientów na własną rękę jest znacznie bardziej czasochłonne, jednak wtedy nie musimy płacić żadnej prowizji.

Przygotowanie zdjęć mieszkania najlepiej zlecić profesjonalnemu fotografowi, który uchwyci najmocniejsze punkty mieszkania. Warto jednak części mieszkania nie pokazywać na zdjęciach, ponieważ sprawi to, że klient będzie bardziej ciekawy i chętniej umówi się z nami na spotkanie. Rzeczywista prezentacja nieruchomości powinna odbywać się tylko z jednym klientem jednocześnie. Pozostali kupcy mogą niestety odstraszyć naszego klienta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here