Bardzo dużo osób, które jeżdżą po świecie albo pracują w innych krajach ma swoje konta walutowe. Banki coraz chętniej dają nam możliwość założenia takiego konta, a zatem, na co musimy zwracać uwagę przy zakładaniu konta? Wybieramy bank wiarygodny i taki, który gwarantuje nam bezpieczeństwo. To bardzo ważne żeby pieniądze, które trzymamy na koncie były bezpieczne i żebyśmy mieli do nich bardzo łatwy dostęp.

Dobrze by było również gdyby bank dawał nam do wyboru różne waluty. Zakładając, że podróżujemy po świecie to chcemy mieć raz dolara, raz euro, a jeszcze w innym kraju juany. Banki, które w pełni profesjonalnie podchodzą do swoich klientów mają dla nich właśnie taką ofertę. Teraz pozostaje kwestia tego jak będzie wyglądało przewalutowanie. Im lepszy bank tym lepszy kurs otrzymamy. Nie chcemy przecież mieć kursu, który różni się od tego, który jest w NBP o kilkadziesiąt groszy.

Oczywiście będzie to kwota działająca na naszą niekorzyść. Skoro mowa o wyjazdach to na pewno będziemy chcieli korzystać z wypłat w bankomacie. Byłoby dobrze gdyby były darmowe. Czasami prowizja od takich wypłat może nas zaskoczyć i nie będziemy zadowoleni. To trzeba sprawdzić i się wtedy przekonamy, który z banków jest dla nas najlepszy i ma taką ofertę, jaka będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania. Jeszcze jest ważne to żeby konto można było prowadzić za darmo. Skoro można uniknąć opłat to na pewno warto wyszukać taką placówkę banku, która nam to zagwarantuje. Im mniej mamy kosztów tym lepiej dla naszego całego budżetu.

Co jeszcze warto sprawdzić?

Niektóre banki mają dla nas darmowe konto, ale za jego założenie trzeba będzie sporo zapłacić. Sprawdzajmy to przez faktem i wtedy będziemy wiedzieć czy współpraca z tym bankiem nam się w ogóle opłaca. Często korzystamy na wakacjach z pieniędzy, które znajdują się na naszym złotówkowym koncie. To, dlatego trzeba się do tego przygotować. O wiele bardziej opłaca się nam wybrać konto walutowe niż konto zwykłe.

Wystarczy porównać sobie parametry kont żeby się przekonać, że przewalutowanie na zwykłym koncie jest mało opłacalne. Wszystko zależne jest od banku i jego polityki. Wiele banków daje nam możliwość założenia konta walutowego bez konieczności zakładania konta osobistego. Nic nas to nie kosztuje, nie ma żadnych opłat, a zatem opłaca nam się z takiej oferty skorzystać. Na pewno na tym nie stracimy, a możemy bardzo dużo dla naszego budżetu zyskać. Im więcej korzystamy z obcych walut tym lepiej dla nas, bo mamy dobrze wybrane konto walutowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here