Jak dobrać suszarkę do kubatury i stylu sanitariatu?

Wybór suszarki do rąk do sanitariatu publicznego zależny jest w dużej mierze od stylu, w jakim został urządzony bądź planuje się jego wykończenie. Oczywiście nie bez znaczenia jest również wielkość pomieszczenia, gdyż żadne urządzenie nie może ograniczać przestrzeni użytkowej w toalecie publicznej. Zatem jak dobrać odpowiedni model?

Suszarki kieszeniowe lub tradycyjne modele montowane na ścianie – co wybrać?

Planując wyposażenie niewielkiej toalety publicznej, np. hotelowej, czy biurowej konieczne jest znalezienie wyposażenia, które zwiększać będzie sterylność, a jednocześnie nie ograniczać przestrzeni użytkowej. Tutaj doskonale może sprawdzić się suszarka do rąk kieszeniowa. Jej używanie jest niezwykle wygodne, gdyż wystarczy wsunąć do niej dłoń. Z kolei do większych łazienek i toalet publicznych trzeba zamontować suszarki o większych gabarytach, które po prostu lepiej się prezentują na tle większej przestrzeni. Trzeba zaznaczyć, że wielkość suszarki do rąk nie idzie w parze z jej mocą, gdyż niezawodne suszarki do rąk w wersji kieszeniowej mogą mieć nawet większą moc od tych tradycyjnych. Warto oczywiście wybierać suszarki do rąk, które posiadają filtr węglowy. Dzięki temu pochłaniają większość bakterii i wirusów, których nie przenosi się na rękach. Niewątpliwie takie modele sprawdzają się wszędzie tam, gdzie panują rygorystyczne warunki sanitarne, a więc również w sanitariatach przy zakładach pracy, gdzie pracownicy mają kontakt z żywnością.

Sanitariat w stylu industrialnym – jaką suszarkę do rąk wybrać?

Często aranżacja publicznej toalety jest równie ważna jak wykończenie innych pomieszczeń w budynku. Jeśli jest to reprezentacyjne miejsce, to warto dopasować wykończenie toalety do tego dominującego we wnętrzach. Jeśli restauracja utrzymana jest w industrialnym klimacie, to w ten sam sposób powinna być urządzona toaleta przy restauracji. Dlatego niezwykle istotne poza dobraniem betonowej posadzki jest zdecydowanie się na dużą ilość chromowanych dodatków, gdyż metalowe wykończenie jest podstawą w takich miejscach. Stąd suszarka do rąk przeznaczona do takiego sanitariatu powinna być wykonana ze stali nierdzewnej bądź PCV imitującego stal. Srebrzysty, połyskujący kolor nieco ożywia surową aranżację toalety, w której dominują szarości.

Aranżacja toalety publicznej w stylu skandynawskim i prowansalskim – jasne akcesoria łazienkowe

Tam, gdzie dominuje jasna kolorystyka, jeśli chce się stworzyć monochromatyczny design wybiera się również dodatki w takim samym kolorze. Zatem do toalety publicznej utrzymanej w skandynawskim lub prowansalskim stylu konieczne jest dobranie białych dozowników mydła, pojemników na ręczniki i papier toaletowy, a także suszarek do rąk w tym samym kolorze. Mogą się one skomponować nie tylko z pozostałymi dodatkami, ale również z ceramiką łazienkową, a więc umywalkami. Wybór białej kolorystyki zwiększa wrażenie sterylności, przez co z zadbanej toalety chętniej się korzysta. Na takiej samej zasadzie można dobierać inne kolory suszarek do rąk.

Kształt ma znaczenie – dopasowanie kształtów urządzeń w toalecie publicznej

Niezawodne suszarki do rąk różnią się pomiędzy sobą nie tylko mocą, ale również designem. Poza kolorem na pierwszy plan wysuwa się kształt suszarek. Zaokrąglone modele mogą doskonale współgrać z owalnymi misami umywalkowymi. Podobnie bardziej prostokątne modele świetnie skomponują się z wyspą łazienkową w prostopadłościennym kształcie. Oczywiście istotne jest również dopasowanie do siebie suszarek, dozowników czy podajników pod względem designu. Dzięki temu tworzy się swoistą harmonię we wnętrzu, która wpływa w pośredni sposób również na komfort. Niewątpliwie bowiem nie tylko funkcjonalność jest istotna, ale również estetyka.

Warto zauważyć, że tam gdzie stawia się na rozwinięte pod względem technologii rozwiązania sprawdzą się najlepszej jakości suszarki do rąk. W łazienkach w stylu hi-tech liczyć się zatem będzie również szybkość suszenia rąk przy pomocy suszarki, a także czas po jakim suszarka wyłącza się automatycznie, co wpływa na oszczędność na energii elektrycznej. Każdy styl niewątpliwie ma swoje wymagania. Na szczęście dzięki doskonałemu asortymentowi suszarek do rąk każdy może znaleźć coś, co spełni jego oczekiwania w wybranej aranżacji toalety publicznej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here