Jeśli chcemy uzyskać kredyt, który dla nas będzie najlepszy to trzeba będzie przejrzeć kilka czy nawet kilkanaście ofert. Dzisiaj, jeśli chcemy mieć wszystkie kredyty w jednym miejscu to mamy do wyboru albo Internet i specjalne wyszukiwanie ofert albo możemy udać się do doradcy finansowego. Jeśli wybierzemy doradcę finansowego to możemy liczyć na to, że będzie dysponował wszystkimi ofertami, jakie są najlepsze na rynku. Zaletą korzystania z usług takiej osoby jest jej profesjonalizm. Jest z nami przy wyliczaniu kwoty kredytu, jaka nas interesuje, później wysyła wnioski do banku. Jeśli banki odpowiadają pozytywnie to można będzie interesować się na poważnie takim kredytem.

W naszym imieniu doradca finansowy będzie w stanie negocjować umowę. Może na tym zyskamy? Na pewno warto będzie spróbować i wtedy przekonamy się czy coś na tym zyskamy. Nie ma znaczenia czy interesuje nas kredyt gotówkowy czy hipoteczny. Specjalista od kredytów doradza na każdym etapie i nie płacimy za to nic. Jeśli wybierzemy kredyt to wtedy bank zapłaci mu prowizję. Większość z nas wybierze jednak samodzielnie szukanie i dobrze, że mamy Internet, bo ułatwiamy sobie tym samym zadanie.

Można porównać kredyty, można wybrać ten, który ma niskie oprocentowanie, ale i ma niską prowizję. Najlepiej jest patrzeć ile kredyt będzie nas kosztować na ten czas, który nas interesuje. Rata może być niska, ale kwota końcowa wyższa niż u innych. Do tego dochodzi ubezpieczenie czy prowizja, która może niektóre osoby zaskoczyć. Mogą nam większość pieniędzy zabrać z tych, które wzięliśmy na kredyt.

Staramy się o kredyt

Do uzyskania dobrego i opłacalnego dla nas kredytu potrzebna jest nam zdolność kredytowa. Wtedy można wybierać w ofertach, bo banki będą chętnie nam ich udzielać. Jeszcze ważniejsza jest historia kredytowa i tutaj trzeba mieć na koncie wiele kredytów nawet na małe kwoty i to spłacanych w terminie. Jeśli jesteśmy na czarnej liście, bo mamy jakieś zadłużenie albo dawno temu, czego nie spłacaliśmy na czas to mamy wielki problem.

Bank to dokładnie sprawdza i może nam w ogóle pieniędzy nie dać. W takiej sytuacji potrzebujemy kredytu od prywatnej firmy. Warunki będą nieco gorsze od zwykłego banku, ale chociaż możemy liczyć na to, że pieniądze otrzymamy. Pozabankowe firmy nie sprawdzają nas w bazach, bo zdają sobie sprawę z tego, że my tam jesteśmy i dlatego wybraliśmy właśnie taką formę kredytową. Trzeba dokładnie czytać umowę i nie ma znaczenia czy to pozabankowy kredyt czy udzielany przez duży bank. Ostrożności nigdy nie jest za wiele.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here