Mieszkanie marzeń – urządzić samemu czy z aranżatorką?

Zakup mieszkania to ogromna inwestycja. Pochłania wiele środków finansowych – często oszczędności składanych przez wiele lat. Kupno własnego mieszkania to często spełnienie wieloletnich marzeń – nic dziwnego, że towarzyszą temu ogromne emocje.

Transakcja zakupu to dopiero początek drogi, jaka czeka kupującego. Nowe mieszkania oddawane są do użytku w stanie deweloperskim. A to oznacza, że kupującego czeka jeszcze dużo pracy. Zwłaszcza jeśli zdecyduje się na samodzielne urządzanie mieszkania. Coraz więcej osób wybiera jednak inną opcję – czyli współpracę z dekoratorem wnętrz. Jakie wady i zalety mają oba rozwiązania? Przeczytaj poniższy tekst i wybierz opcję najlepszą dla siebie.

Samodzielne urządzanie mieszkania

Pierwszą zaletą jest oszczędność – bynajmniej nie chodzi tu o oszczędność czasu, bo o tym być mowy nie może Samodzielne urządzanie mieszkania to oszczędność pieniędzy. Koszty biura projektowego wahają się w graniach 100 zł za metr kwadratowy (przy wizualizacjach płaskich). Za wizualizacje 3D trzeba zapłacić sporo więcej. Jeśli inwestor chce zaoszczędzić może zlecić wizualizacje tylko wybranych pomieszczeń, najbardziej kluczowych. Ogólnie rzecz biorąc koszt wizualizacji to od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jeśli zdecydujesz się samodzielnie urządzić swoje nowe mieszkanie zaoszczędzone pieniądze możesz wydać na zakup elementów wyposażenia.

Samodzielne urządzanie mieszkania to opcja dla osób z mniej zasobnym portfelem, które mają czas i chęci samodzielnie wszystko zaplanować i wykonać. Na pewno będzie to kosztować wiele czasu, pracy i wysiłku, ale za to satysfakcja na koniec gwarantowana.

Za samodzielnym urządzaniem mieszkania przemawia jeszcze jeden argument – obecnie deweloperzy bardzo często przygotowują przykładowe aranżacje mieszkań w swojej inwestycji. Jeszcze zanim mieszkania trafią do sprzedaży deweloper zleca przygotowanie takich wizualizacji, właśnie po to by kupującemu ułatwić podjęcie decyzji. Oglądając rzut mieszkania w internecie czy nawet oglądając je osobiście nie każdy potrafi wyobrazić sobie jak mogłoby ono wyglądać. Widząc gotową aranżację kupujący ma już ogląd jak mieszkanie mogłoby wyglądać. Jednym z deweloperów, którzy  w ten sposób ułatwiają życie swoim klientom jest Wikana Rzeszów.

Urządzanie mieszkania z aranżatorką

Wygodna, ale i droższa opcja. Na pewno dla osób, które nie mają czasu. Urządzenie nowe mieszkania wymaga naprawdę sporo czasu – po pierwsze stworzenie ogólnej koncepcji, dobór mebli, kolorystyki, elementów dekoracyjnych itp. Biorąc pod uwagę jak duży jest wybór zarówno w internecie jak i sklepach stacjonarnych kupującemu może naprawdę zabraknąć czasu na obejrzenie wszystkiego. Aranżatorka przygotowuje plan dla każdego pomieszczenia, dobiera meble i kolory, oraz detale. Sama wyszukuje je w internecie bądź odwiedza poszczególne sklepy. Klientowi przedstawia projekt z gotowymi elementami wyposażenia, które ten musi już tylko kupić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here